1
/
of
1
Share
ARZ50 Raglan shoulder pads
ARZ50 Raglan shoulder pads
Classic raglan shoulder pads.
| サイズ | Thickness: 5mm, Shoulder line: 12.5cm, Thigh width: 16cm |
|---|---|
| 素材 | 100% polyester% |
| 納期 | Minimum 3 days Maximum 3 months |
Standard stock items
Shipping calculated at checkout.
注意事項
- サイズ:厚み(肩線:ワタリ)を目安としてください。
- 注意事項についての詳細一覧はこちらのリンクよりご確認お願いいたします。
→商品の注意事項について
Copied!!
ARZ50 Raglan shoulder padshttps://appm.jp/en/products/96610_arz50
We can suggest similar products. Please contact us by email or chat.
*Please use the Copy link button to copy the product information and contact us.
Couldn't load pickup availability
*Fabric and tape will be added together in the cart. If you would like to receive the items cut separately, please place separate orders or write "separate cut" in the comments section.
Product tag list
| Item | #jacket #Coat |
|---|
| Search by material | #polyester |
|---|---|
| Search by colour | #White |
| Search by thickness | #Thickness: 5mm |
| Search by width | #Shoulder line: 12.5cm #Thigh: 16cm |

BACK TO TOP